No 12. februāra – mainīti autobusu kustības saraksti un maršrutu numerācija

SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” (JAS) ir iegādājusies 14 jaunus un videi draudzīgus “Isuzu Citibus” markas autobusus. Jaunie zemās grīdas autobusi būs ekonomiskāki ekspluatācijā un ērtāki pasažieru pārvadājumiem. Līdz ar to JAS apkalpotajos maršrutos un kustības sarakstos no 12. februāra tiks veiktas izmaiņas.  

Galvenās pārmaiņas skars maršrutu numerācijas secību, lai tā būtu ērtāk saprotama gan jūrmalniekiem, gan pilsētas viesiem, kuri, uzturoties Jūrmalā, izmanto JAS sabiedrisko transportu. Jaunie, videi draudzīgie autobusi, vienas stundas laikā, izpildot vairākus reisus, spēs pārvadāt lielāku pasažieru skaitu nekā līdz šim. Populārākajos maršrutos būs papildu reisi, un JAS sabiedriskais transports kursēs biežāk.

1. maršruts “Buļļuciems–Priedaine”

Līdzšinējais 1. maršruts (“Rimi–Buļļuciems”) ir apvienots ar 7. maršrutu (“Priedaine–SIVA koledža”), un izveidots jauns, pagarināts maršruts “Buļļuciems–Priedaine” ar pieturvietu Bulduros. Rezultātā būs nodrošināta ērtāka maršrutu savienošana ar pilsētas centrālo daļu un citām Jūrmalas pilsētas vietām. Pieturvietā T/C “Bulduri” 1. maršruta autobusu pienākšanas laiks tiks pielāgots 4. maršrutam, lai pasažieri bez ilgas gaidīšanas varētu pārsēsties un turpināt braucienu uz ieplānoto galamērķi. Vasaras sezonā – no 1. maija līdz 30. septembrim – tiks nodrošināti papildu reisi, lai pēc pasākumiem jūrmalnieki varētu ar sabiedrisko transportu nokļūt mājās.

2. maršruts “Kauguri – Ķemeru kapi”

Esošais 14. maršruta autobuss (“TC Kauguri–Ķemeru kapi”) kursēs maršrutā “Kauguri–Ķemeru kapi”. Autobusi kursēs pēc šobrīd spēkā esošā kustības grafika no 1. aprīļa līdz 15. oktobrim. Sākoties pludmales sezonai, autobusi sestdienās divas reizes dienā iebrauks pieturvietā “Slokas karjers”, nodrošinot iespēju nokļūt līdz peldvietai.

3. maršruts “Bulduru stacija–Valteri–Kauguri”

8. maršruta “Muižas iela–Ganību iela” autobuss turpmāk kursēs kā 3. maršruta autobuss ar maršruta nosaukumu “Bulduru stacija–Valteri–Kauguri”. Lai skolēni varētu laikus nokļūt uz skolu un jūrmalnieki no Valteriem uz darbavietām Kauguros un citviet, mainīts autobusu atiešanas laika grafiks. Jaunais kustības grafiks darba dienās un brīvdienās ir izstrādāts, ņemot vērā pasažieru pārvietošanās paradumus un plūsmu sastrēgumstundās. Pasažieru ērtībām JAS interneta mājaslapā, kustības sarakstā, kā arī autobusa elektroniskajā tablo tiks norādīts, ka tas brauc caur Valteriem.

4. maršruts “Bulduri–Dz. stacija Sloka”

Ņemot vērā Jūrmalas iedzīvotāju un izglītības iestāžu izteiktos ierosinājumus un statistikas datus par pārvadāto pasažieru skaitu, noteiktās diennakts stundās 4. maršrutā “TC Bulduri–Dz. stacija Sloka” tiks palielināts reisu skaits. Darba dienās JAS sabiedriskais transports šajā maršrutā no plkst. 7.00 līdz 9.00 un no plkst. 13.00 līdz 18.00 kursēs ar 10–15 minūšu intervālu. Vasaras sezonā darba dienās un brīvdienās pēdējie autobusi jūrmalnieku un pilsētas viesu ērtībām kursēs vēlāk. 

5. maršruts “Bulduri–Ķemeru stacija” (ekspresis)

Ekspreša maršruti 10., 10.a un 11., kuros kursēja JAS mikroautobusi, tiks apvienoti vienā – 5. maršrutā. Pamatmaršruts būs “Bulduri–Ķemeru stacija”, taču mikroautobusi kursēs vairākos virzienos. Visas nedēļas garumā būs saīsinātie reisi līdz pieturai “Raiņa iela”, savukārt darba dienās būs atsevišķi pagarinātie reisi līdz pieturai “Buļļuciems”. Brīvdienās atsevišķos reisos dienas vidū mikroautobuss kursēs līdz galapunktam “Ķemeru kapi”. Tāpēc pirms brauciena aicinām pasažierus pievērst uzmanību reisa norādītajam virzienam uz elektroniskā tablo!

6. maršruts “Slokas AO–Ķemeru stacija”

Ņemot vērā lielo pasažieru plūsmu, 6. maršrutā būs papildus reisi un autobusi kursēs biežāk, tādējādi nodrošinot ērtāku nokļūšanu no Ķemeriem uz Sloku. Savukārt pēdējie autobusi no abiem maršruta galapunktiem izbrauks vēlāk: no Ķemeriem plkst. 21.50 (šobrīd plkst. 21.35), no Slokas – plkst. 21.15 (šobrīd plkst. 20.56). Vasaras periodā izmaiņu kustības sarakstos nebūs.

 

Ar numerācijas un kustības sarakstu izmaiņām varēs iepazīties autobusu pieturvietās, JAS mājaslapā www.jurmalassatiksme.lv, sadaļā Kustības saraksti, kā arī 1188 mājaslapā sadaļā Pilsētu satiksme – Jūrmala, vai zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo diennakts tālruni 67 113322.

Par “Jūrmalas autobusu satiksme”

SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” sabiedriskā transporta pakalpojumus Jūrmalas pilsētā nodrošina kopš 1958. gada. Šobrīd 9 pilsētas maršrutos kursē 23 autobusi un minibusi.